رنگها ۳)

                      رنگها

 

 12 بار در قران کریم به رنگ سفید اشاره شده است. سفید مجموعه همه رنگهاست ،قران هم اولین اشعه های ارسالی از طرف خورشید را به رنگ سفید معرفی میکند.

کلوا واشربوا حتی یتین لکم الخیط الابیض من الخیط الاسود . در سحرهای ماه رمضان بخورید و بیاشامید تا آنگاه که در آسمان خط سفید از سیاه جدا شود .بقره /187 و در آیات 106آل عمران  و60 زمر به سپیدی و درخشندگی چهره مومنان و بهشتیان و سیاهی و تاریکی چهره کافران و جهنمیان اشاره میکند. یوم تبیض الوجوه و تسود الوجوه  آنروز که چهره هائی سپید و چهره هائی دیگر سیاه شوند. آنروز دیگر برای شناختن باطن کسی نیاز به سوال و تحقیق و تفحص ! نیست . از رنگ چهره ها همه چیز معلوم است.

 

انتخاب رنگها:

سبز: کسیکه در برخورد اول رنگ سبز را انتخاب میکند اغلب مهربان و صمیمی است و از تعادل روحی برخوردار است و اگر با فکر و تامل آنرا برگزیند روشنبین و متکی بنفس بوده و با خرافات بد است.در صورتیکه از رنگ سبز بدتان میاید اراده ای ضعیف داشته،احساس تنهایی کرده و برنامه سردرگمی دارید.

من چه سبزم امروز و چه اندازه تنم هوشیار است!

 

آبی:اگر به آسانی آنرا انتخاب کردید شخص محتاطی هستید در صورتیکه با تامل برگزیدید با هوش و احساساتی بوده و به عقاید دیگران در مورد خود بسیار اهمیت میدهید و تنفر شما از این رنگ علامت اهمیت دادن به آزادی خودتان بوده و کمتر موفق به کنترل اعصاب خود میشوید.

 

قرمز:اگر با انتخاب اول یعنی بطور غریزی رنگ قرمز را انتخاب میکنید بی اندازه تابع احساسات آنی خود هستید.اگر بعد از تفکر فکر کردید قوه تخیل خوبی دارید،اجتماعی بوده و مورد پسند جنس مخالفید.اگر مخالف رنگ قرمز هستید ،زود با اشخاص مانوس میشوید،احساساتتان زود جریحه دار میگردد و همیشه میترسید.

 

نارنجی:اگر سریع رنگ نارنجی را انتخاب کردید کنجکاو،پر انرژی و با نشاطید و خوش بینی وجاه طلبی زیادی دارید، در صورتیکه آنرا با فکر برگزیدید فلسفه خاصی دارید ،زندگی کردن با شما آسان است و در صورت تنفر از آن سختگیرید، زندگی را جدی تلقی نموده و از اعمال خودتان نیز گاهی انتقاد مینمایید.

 

زرد:اگر رنگ زرد را در بین رنگها بدون تامل انتخاب کردید میگویند در کارهای خلاقه موفقید و حس ابتکار در شما زنده است و از نیروی تخیل فوق العاده ای برخوردارید، در صورتیکه فکر کردید و رنگ زرد را میان رنگها برگزیدید نسبت به دوستان خود مهربان و صدیق بوده اما همیشه نیاز به تشویق و تایید دارید وکمی هم ترسو هستید اما چنانچه از رنگ زرد بدتان می آید ،معلوم است که به جای فکر عمل میکنید،بهمه چیز خوشبین بوده و از زندگی لذت میبرید.

 

خاکستری:انتخاب آن در وهله اول نشان میدهد بهمه کس و همه چیز سوء ظن دارید و از درآمد خود کمتر خرج مینمائید ولی در برابر ناملایمات تحمل عجیبی دارید و اگر با تامل آنرا بر گزیدید به توجه دیگران به خود بی اعتنایید و نتفرتان از ان نشانه این است است که غم پنهان دائمی احساس مینمایید و در درونتان احساس نارضایتی عمیقی وجود دارد.

 

 سیاه:اگر آنرا بلافاصله انتخاب کردید بین آنچه هستید و آنچه میل دارید بشوید،فاصله زیادی است.زندگی ناهمواری دارید،احساساتی هستید اما رازدار و مهربانید و اگر با تامل آنرا انتخاب کردید امور اسرار آمیز خود را جلوه میدهید و در صورتیکه از رنگ مشکی متنفرید حتی به زندگی حیوانات هم علاقمندید.

 

سفید:اگر سفید را بدون فکر انتخاب کردید شخص حساسی هستید و در صورتیکه با تامل برگزیدید صفای باطن شما را میرساند و اگر از آن بدتان میآید موجب شکفتی است چون معمولاً کسی از آن بدش نمیاید!

 

تاثیر رنگ بر ایمنی

بسیاری از تصادفات رانندگی در فواصل زمانی طلوع یا غروب خورشید روی میدهند که علت اصلی انها تاریکی هوا و ناکارآمدی سیستمهای روشنائی جاده ای است . یکی از راهکارهای پیشنهادی ، توجه به رنگ خودرواست .در تحقیقات وسیعی که در دانشگاه اکلند نیوز لند بر روی بیش از 1000 خودرو صورت گرفته مشخص شده که رانندگی با خودروهای نقره ای رنگ احتمال تصادف و خطر را بمیزان قابل توجهی کاهش میدهد. ( تا 50% کمتر از خودروهای سفید)  در حالیکه احتمال تصادف در خودروهای سفید، زرد ،خاکستری قرمز و آبی یکسان است و خودروهای سیاه، قهوه ای یا سبز 2 برابر سایر رنگها دچار حادثه میشود. احتمالا ترکیب خاص رنگ نقره ای با نورهای محیطی و انعکاس خوب آن باعث این تفاوت میشود.  

 

رنگ درمانی chromo therapy:

این روش گونه ای درمان با رنگهای گوناگون طیف نور است که هر کدام ویژگی خاص خود را داراست.برای نمونه رنگ سرخ اعصاب را برانگیخته میکند.در جایی که رنگ سبز آرامبخش است رنگ سرخ در روند تکاملی بیماریهای پوستی مانند آبله،سرخک و مخملک تاثیر زیادی دارد.این موضوع را ایرانیان کهن تشخیص داده بودند و به اینگونه بیماران گوشزد میکردند که پرده ای سرخرنگ در برابر پنجره خود آویزان کنند تا در برابر نور قرمز قرار گیرند تا دانه های آبله بدون چرک بهبود یابد و جایگاه جامانده از دانه ها،کوچک و ریز باشد.رنگ آبی روی اعصاب اثر آرامبخشی دارد و پزشکان بیماریهای روان از این ویژگی سود میبرند.

 

 

/ 23 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ALI

سلام خسته نباشيد سايتتان عالي است.مطالب علمي عرفاني خوبي داشت.به ما هم سر بزنيد.

ALI

سلام خسته نباشيد سايتتان عالي است.مطالب علمي عرفاني خوبي داشت.به ما هم سر بزنيد.

ریحانه

الحمد الله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیر المومنین و الائمه المعصومین علیهم السلام /// ... /// عید غدیر خم بر شما و تمام عاشقان و رهروان کوی دوست مبارک باد. به میمنت عید غدیر وبلاگ ساحل دل راه اندازی شد . با دلی مملو از عشق منتظر حضورتان در ساحل دل هستم .

حاج حمید

باسلام و عرض ادب و احترام خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار و تبریک فرارسیدن عید امامت غدیر خم، از اینکه محبت کرديد و بر ما منت نهادید و با حضور سبز و یادداشت صمیمی خود کلبه ما را منور و مصفا فرمودید و گرمی بخش جشن ما شدید از طرف خودم و محمد مهدی صمیمانه تشکر می کنم و برایتان آرزوی موفقیت و بهروزی دارم . همیشه و همواره دلتان شاد و لبتان خندان باد . مستدام باشید . به امید دیدار مجدد شما . یا علی مدد ، التماس دعا

پريسا در دريای خوشبختی

سلام.................می بينم که مشغله کاری داريد مطلب جديد نزديد..............راستی تولد پريساست خوشحال می شم تشريف بياريددددد.......................شاد باشی.

فيروزه

سلام خانم دکتر ... خوب هستيد؟ ... رفتم بلاگ پريسا ، ديدم شما اونجا سر زديد اما برای تولد من نيومديد . يه کم حسوديم شد ... حالا که اومدم ديدم دعوتتون کردند ولی من نه! ... پس شرمنده که دعوتتون نکردم ... اينها همه شوخی بود ... تولد من که گذشت ، اما تولد عزيز مهربونم در راهه . از الان برای ۱۰ بهمن دعوتتون می کنم به بلاگم برای تولد ايشون ... منتظرتونم ... هميشه خوب و سلامت و موفق باشيد :)

احمدی

سلام بر سوسن. همه رنگین کمانهای دنیا نثار سوسنی که صدزبان دارد وی خاموش است . لطف کرده اید. دوست داشتم بيشتر ميديدمتان .

احمدی

سلام بر ریحانه !انشاالله. در زیر سایه مولا موفق باشید.

احمدی

سلام بر حاج حمید ! خدا محمد مهدی را برایتان نگهدارد. در پناه آقا امام زمان .

احمدی

سلام پریسا خانم ! تولدت مبارک ! به دریای خوشبختی ات آمدم . همیشه موفق باشی .