آفرین دلاور اردبیلی ! جلیل باقری جدی جانباز طلائی ایران

رکورد شکنی و اولین طلای پارالمپیک 2012  لندن

 

امشب (چند ساعت پیش) شنبه 11 شهریور91  دلاور اردبیلی جانباز سرفراز جلیل باقری جدی اولین مدال طلا را  در پارالمپیک 2012 لندن،  برای کاروان ورزشی  ایران به ارمغان آورد.

نماینده پرتاب وزنه ایران امروز در رقابت‌های پارالمپیک لندن در مسابقات پرتاب وزنه مردان کلاس اف 56 ،54،‌55 به رقابت با حریفان خود 19 پرتابگر پرداخت و در پایان توانست با رکورد 11 متر و 63 سانتی متر به مدال طلا دست پیدا کند.

باقری در پرتاب نخست خود 10 متر و 81 را ثبت کرد. وی در پرتاب دوم خود دیسک را 11 متر و 9 سانتی متر پرتاب کرد و در شانس سوم خود هم رکورد 10 متر و 93 سانتی متر را ثبت کرد.

وی در پرتاب چهارم 11 متر و 27 سانتی متر و در پرتاب پنجم خود دیسک را 11 متر و 57 سانتی متر پرتاب کرد.

پرتاب ششم وی نیز 11 متر و 63 سانتی متر بود. باقری با این پرتاب، رکورد پارالمپیک که 11 متر و 55 سانتی متر در دست دوو میدانی کار اهل چک بود را هم شکست و  6سانتیمتر رکورد پارالمپیک را نیز با این پرتاب بهبود بخشید. او با کسب این مدال طلا ایران را به رده ۲۱ جدول رده بندی رساند. طلای باقری دومین مدال ایران در این بازیها محسوب می شود.

ایران پیش از این توسط ساره جوانمرد نماینده تیراندازی به مدال برنز تپانچه دست یافته بود . پوشش زیبای ساره علاوه بر اینکه نشان حجاب و کرامت یک زن مسلمان بود پیام دیگری هم داشت . 

 

 ساره عزیز که اولین مدال را برای ایران به ارمغان آورده بود در اقدامی زیبا و مبتکرانه  لباسی پوشیده بود که بر روی آن نقشه ایران و نام خلیج فارس  persian gulf  می درخشید تا نشان بدهد که عشق به ایران و حب وطن زن و مرد نمی شناسد.

پرتابگر وزنه ایران پس از کسب مدال طلای بازی های پارالمپیک 2012 لندن گفت:

امیدوارم این مدال طلا، سرآغازی برای موفقیت های کاروان ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک لندن باشد.
باقری ادامه داد: ادغام شدن 3 کلاس باعث شده بود تا رقابت برای رسیدن به مدال برای پرتابگران سخت شود و برای همین انرژی خود را برای انجام پرتاب های مختلف تقسیم کردم.

وی افزود: برای کسب این مدال طلا زحمات زیادی متحمل شدم و از اینکه تلاش های من و کادر فنی نتیجه داد، احساس خوبی دارم.

قهرمان بازیهای پارالمپیک لندن گفت: از اینکه با ثبت رکورد جدیدی به مدال طلا دست یافتم، بسیار خوشحال هستم و برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران، برایم احساس غرور ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: ورزشکاران دوومیدانی ایران دارای توانایی های زیادی هستند و یقین دارم آنها به همراه دیگر ورزشکاران کاروان ایران به مدال های رنگارنگی دست پیدا می کنند.

این موفقیت بزرگ را به همه ملت ایران، جانبازان و ایثارگران و اردبیلی های عزیز تبریک می گویم.

چند سال پیش حسین‌ رضازاده‌ قوى‌ترین‌ مرد جهان‌ بازوبند پهلوانى‌ خود را بر بازوى‌ «جلیل‌ باقری» بسته بود. در مراسمى‌  در زورخانه‌ ابوالفضل(ع) اردبیل‌ بعد از آنکه استاندار اردبیل‌ بازوبند پهلوانى‌ را بر بازوى‌ رضازاده‌ بست‌ ،‌ این‌ پهلوان‌ در میان‌ صلوات‌ حاضران‌ در زورخانه‌ به‌ سوى‌ این‌ جانباز ورزشکار رفت‌ و با زدن‌ بوسه‌اى‌ بر گونه‌ وى‌ بازوبند را بر بازوى‌ او بست.

رضازاده‌ در این‌ باره‌ گفت: این‌ بازوبند از نظر من‌ ارزشش‌ در مقابل‌ زحمات‌ این‌ عزیزان‌ بسیار اندک‌ است. جانبازان‌ در طول‌ هشت‌ سال‌ دفاع‌ مقدس‌ از بزرگترین‌ سرمایه‌ خود که‌ همان‌ سلامتى‌ است، گذشتند تا مردم‌ ایران‌ در آسایش‌ زندگى‌ کنند.

/ 10 نظر / 26 بازدید
مهدوی

سلام من هم خوشحال شدم از افتخار آفرینی این همشهری غرور که بارها مایه افتخار استان شدند

عاشق کوهستان

سلام و درود بیکران بر دلیر مردان و زنان ایرانی و شما عزیز[گل] به به .... آفرین بر شما و مطلب ارزشمندتون[دست][دست] زنده باشید[قلب] تبریک بر شما و همشهریهای گرامتون[گل] خداوند حافظ همه ی ورزشکاران و عاشقانشان

حسين عباسي

سلام خانم احمدي قهرماني همشهريتون رو تبريك ميگم عيد فطرم با تاخير شرمنده دو سفر با فاصله كمتر از 10 روز به مشهد داشتم[گل]

reyhoon

سلام برای همه مردم ایران باعث افتخاره همیشه لبخند رو لباتون باشه[گل]

ماری

سلام فریبا جان واقعا تبریک دارد کاش آنقدر که به فوتبال بها داده می شود به این قهرمانان هم بها می دادند

طیب

.... پاییز زیبا از راه میرسد ، این را برگ های رنگارنگ،گل های داوودی و ابرهای اسیر دست باد خوب می دانند... آسمان این روزها حضور سخاوتمندانه ابرها را تجربه می کند، پاییز فصل جلوه گری طبیعت است و ورق خوردن برگ هایی زیبا از دفتر معرفت پروردگار.... در این روزهای خوب خدا خوش رنگ ترین سلام ها را به شما استاد عزیزم تقدیم می کنم و پیروزی همشهریتان را تبریک میگویم با این مطالب خوبی که منویسید وبلاگتان تبدیل به یک وبلاگ جامع میگردد: مطالب عرفانی، اجتماعی، ورزشی و... ولی ای کاش در مورد میانمار هم منوشتید....هولوکاست واقعی مسلمانان....!در پناه حق

فانوس

سلام بر خ احمدی اردبیل قهرمان زیاد دارد سوال این است رضازاده و دایی در سوئیس جایگاهش زیاد است یا در اردبیل ....

رضا

ما خانه بدوشیم ما حلقه به گوشیم جز در ره این کار نکوشیم و نکو شیم در کلبه ما سفره ارباب و فقیرانه جدا نیست در حلقه ما جنگ و نزاعی به سر شاه و گدا نیست ما مطربه عشقیم ودر او از سناییم و خداییم در کعبه ما جنگ رسیدن به خدا نیست [گل]