فریبا احمدی اپتومتریست و مدرس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

رکورد شکنی و اولین طلای پارالمپیک 2012  لندن

 

امشب (چند ساعت پیش) شنبه 11 شهریور91  دلاور اردبیلی جانباز سرفراز جلیل باقری جدی اولین مدال طلا را  در پارالمپیک 2012 لندن،  برای کاروان ورزشی  ایران به ارمغان آورد.

نماینده پرتاب وزنه ایران امروز در رقابت‌های پارالمپیک لندن در مسابقات پرتاب وزنه مردان کلاس اف 56 ،54،‌55 به رقابت با حریفان خود 19 پرتابگر پرداخت و در پایان توانست با رکورد 11 متر و 63 سانتی متر به مدال طلا دست پیدا کند.

باقری در پرتاب نخست خود 10 متر و 81 را ثبت کرد. وی در پرتاب دوم خود دیسک را 11 متر و 9 سانتی متر پرتاب کرد و در شانس سوم خود هم رکورد 10 متر و 93 سانتی متر را ثبت کرد.

وی در پرتاب چهارم 11 متر و 27 سانتی متر و در پرتاب پنجم خود دیسک را 11 متر و 57 سانتی متر پرتاب کرد.

پرتاب ششم وی نیز 11 متر و 63 سانتی متر بود. باقری با این پرتاب، رکورد پارالمپیک که 11 متر و 55 سانتی متر در دست دوو میدانی کار اهل چک بود را هم شکست و  6سانتیمتر رکورد پارالمپیک را نیز با این پرتاب بهبود بخشید. او با کسب این مدال طلا ایران را به رده ۲۱ جدول رده بندی رساند. طلای باقری دومین مدال ایران در این بازیها محسوب می شود.

ایران پیش از این توسط ساره جوانمرد نماینده تیراندازی به مدال برنز تپانچه دست یافته بود . پوشش زیبای ساره علاوه بر اینکه نشان حجاب و کرامت یک زن مسلمان بود پیام دیگری هم داشت . 

 

 ساره عزیز که اولین مدال را برای ایران به ارمغان آورده بود در اقدامی زیبا و مبتکرانه  لباسی پوشیده بود که بر روی آن نقشه ایران و نام خلیج فارس  persian gulf  می درخشید تا نشان بدهد که عشق به ایران و حب وطن زن و مرد نمی شناسد.

پرتابگر وزنه ایران پس از کسب مدال طلای بازی های پارالمپیک 2012 لندن گفت:

امیدوارم این مدال طلا، سرآغازی برای موفقیت های کاروان ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک لندن باشد.
باقری ادامه داد: ادغام شدن 3 کلاس باعث شده بود تا رقابت برای رسیدن به مدال برای پرتابگران سخت شود و برای همین انرژی خود را برای انجام پرتاب های مختلف تقسیم کردم.

وی افزود: برای کسب این مدال طلا زحمات زیادی متحمل شدم و از اینکه تلاش های من و کادر فنی نتیجه داد، احساس خوبی دارم.

قهرمان بازیهای پارالمپیک لندن گفت: از اینکه با ثبت رکورد جدیدی به مدال طلا دست یافتم، بسیار خوشحال هستم و برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران، برایم احساس غرور ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: ورزشکاران دوومیدانی ایران دارای توانایی های زیادی هستند و یقین دارم آنها به همراه دیگر ورزشکاران کاروان ایران به مدال های رنگارنگی دست پیدا می کنند.

این موفقیت بزرگ را به همه ملت ایران، جانبازان و ایثارگران و اردبیلی های عزیز تبریک می گویم.

چند سال پیش حسین‌ رضازاده‌ قوى‌ترین‌ مرد جهان‌ بازوبند پهلوانى‌ خود را بر بازوى‌ «جلیل‌ باقری» بسته بود. در مراسمى‌  در زورخانه‌ ابوالفضل(ع) اردبیل‌ بعد از آنکه استاندار اردبیل‌ بازوبند پهلوانى‌ را بر بازوى‌ رضازاده‌ بست‌ ،‌ این‌ پهلوان‌ در میان‌ صلوات‌ حاضران‌ در زورخانه‌ به‌ سوى‌ این‌ جانباز ورزشکار رفت‌ و با زدن‌ بوسه‌اى‌ بر گونه‌ وى‌ بازوبند را بر بازوى‌ او بست.

رضازاده‌ در این‌ باره‌ گفت: این‌ بازوبند از نظر من‌ ارزشش‌ در مقابل‌ زحمات‌ این‌ عزیزان‌ بسیار اندک‌ است. جانبازان‌ در طول‌ هشت‌ سال‌ دفاع‌ مقدس‌ از بزرگترین‌ سرمایه‌ خود که‌ همان‌ سلامتى‌ است، گذشتند تا مردم‌ ایران‌ در آسایش‌ زندگى‌ کنند.

نوشته شده در شنبه ۱۱ شهریور ۱۳٩۱ساعت ۱۱:٤۱ ‎ب.ظ توسط فریبا احمدی نظرات ()


 Design By : Pichak