فریبا احمدی اپتومتریست و مدرس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

 طرح پژوهشی بررسی علل وانگیزه های شهدا ازجهاد و شهادت طلبی و حضور

درجبهه های هشت سال دفاع مقدس(به استناد وصایای شهدای استان اردبیل)۸۶ -۸۱

 

   مقدمه

و شهید یعنی شاهد, یعنی گواه...

 

 و شهید شاهد روشنی است بر مظلومیت خویش و برکینه و خشم دشمن!

 

شهید شاهد است بر رفتن خویش و ماندن ما، ما مانده ایم، ما جا مانده ایم، ما دیده ایم، ما نور چهره آنها را دیده ایم، ما عطر کلام آنها را برجان و روحمان احساس کرده ایم، ما آوای دلنشین مناجات و راز ونیاز آنها را شنیده ایم، ما دستخط آنها را دیده ایم، وصیتهایشان را خوانده ایم، سفارشهایشان را شنیده ایم، ما دیده ایم, ما شنیده ایم, ما مانده ایم، ما جامانده ایم!

 

تا به حال کسی ندیده یا نشنیده است که سربازان و فعالان تشکیلاتها و سازمانهایی چون گشتاپو, CIA , FBI  ,  KGB  , ورشو ,ناتو و در قبل یا حین عملیاتهای تجسسی و تهاجمی خود نکاتی را بعنوان انگیزه و نیت جنگی خود برای نسلهای بعدیشان به یادگار گذاشته باشند و قبل از به دست گرفتن تفنگ و فشار دادن ماشه سلاح , اندکی توقف نموده و از نیت درونی شان آیندگان پرسشگر را با خبر سازند.آیا 200 خلبان هواپیما و5هزار تفنگدار آمریکایی در یونان،350 هزار نفرشان در جنگهای کره،40 هزار نفرشان در جمهوری دومینیکن و70 هزار نفرشان در کامبوج بجزء فرمانبری سازمانی از رؤسای جمهور وقت ایالت متحده آمریکا نیتی دیگر داشته اند و براستی اگر از سربازان آمریکایی مداخله گر در امور داخلی کشورهای (شیلی، بولیوی الساوادور، لیبی، فیلیپین، پاراگوئه، ویتنام، سومالی، بوسنی، کوزوو، افغانستان و بالاخره عراق) درخصوص علت و انگیزه حضورشان در کشورهایی که هزاران کیلومتر از مرزهای آنها فاصله دارند سوال کنیم چه پاسخ خواهند داد؟ مگر نه اینکه آنها به دزدان دریایی و راهزنان و سارقین بیشتر شباهت دارند تا به جنگجویان و رزمندگان! چه دارند که از خود به یادگار بگذارند، از چه بنویسند و برای چه وصیتی از خود بر جای بگذارند؟ مگر میشود متجاوزبود و به تجاوز خود افتخارکرد ؟

 

و این خود دلیلی آشکار بر ناپاکی چنین جنگجویانی است و اگر ما هیچ برهان و دلیلی برای اقامه پاکی دفاع مقدس خود نمی داشتیم وجود قریب به 2 میلیون وصیتنامه و دهها میلیون برگ دست نوشته های رزمندگان ایرانی که هر کدام خود یک سند هویت و وصیت معرفت است دلیلی آشکار بر قداست این رزمندگان است.

 

اینجا جبهه ایمان است,رزمندگانش هرکدام برخوردار از مکتب و مشربی هستند که لاجرم میدانند قبل از چکاندن ماشه های تفنگ باید قصد و نیت و مقصودشان را خالص کنند.

 لذا بنظر میرسد برای جاودانه نمودن اینهمه صداقت و پاکی و آشنائی  دیگران با افکار و آرمانهای والای آنان

 

 باید کاری کرد...

 

نوشته شده در چهارشنبه ٢٦ دی ۱۳۸٦ساعت ۳:٤۳ ‎ب.ظ توسط فریبا احمدی نظرات ()


 Design By : Pichak